fbpx

Neden KüpEv
Siz Değerli, müşterilerimize ve Tiny House ile ilgilen herkese, Neden Küpev? sorusuna kullandığımız malzemelerin kalitesinden ya da bunun gibi detaylardan bahsetmeden büyük hayalim dediğim Küpev’in doğuşunu anlatmak istiyorum.

Benim çocukluğum Gecekondu olarak tabir edilen yaklaşık 60 m2 bahçesi ve bahçesinde armut ve kavak ağaçlarının içinde geçti. Beyaz boyalı çatısı olmayan, çatısı olmadığı için her sene zift sürülerek tadilat edilen bir evdi.

Kışın yağan yağmurda suyun altına kova koyulan bir gecekondu. Yazın dalında armut yeme keyfi paha biçilemez para ile satın alınamazdı. Sadece bizim evimiz değil sokakta yaşayan komşularımızın evleri de bahçeliydi. Her aile birbirini tanırdı. Ramazanlar da İftarlar da mevsimine göre bahçelerde açılan iftarlar,

Bayramlardaki ailece yapılan bayramlaşmalar, nerde eski o bayramlar dedirten türden. Tiny House diye bize de ihraç edilen kültür bence çocukluğumuzun gecekondularına dönmenin özlemidir. Şehir hayatının ruh sıkan dört duvarından, karamsarlığından bahçelere kaçmak nefes almaktır. Küpev; çocukluğuma, evime geçmişe kurulan bir köprüdür benim için.

    Ofis adres : FULYA MAH. BÜYÜKDERE CAD. NO:74D K:3 OFİS: 10 TORUN CENTER            ŞİŞLİ/İSTANBUL

    Atölye adresi : Oğlan Anası Atatürk mahallesi 7036/1 sokak                      Menderes /İzmir

      Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?